Védd az otthonod biztosítással!

A lakásbiztosítás egyáltalán nem kötelező senkinek, mégis sokan csak akkor ébrednek rá a fontosságára, amikor már késő. Ha beüt valamilyen probléma, akkor már hiába szeretnénk kártérítési igényünkkel a biztosítótársasághoz fordulni, nem fognak minket tárt karokkal fogadni. Éppen ezért kell előrelátónak lenni, és már a lakásba való beköltözés során gondoskodni az ingatlanról, valamint az ingóságainkról. De milyen módon is tehetjük ezt meg, és miért éri meg? Erről olvashatsz a következő bejegyzésben.

Neked van már lakásbiztosításod? Ha még nincs, keresd az online megköthető lehetőségek egyikét, és formáld a saját képedre a biztosítási csomagodat, hogy védve érezhesd magad a hétköznapok váratlan helyzeteivel szemben!

Mire való az otthonbiztosítás?

A váratlan balesetek többnyire olyan események, amik a legtöbb ember vagy család számára anyagilag igen megterhelő szituációkat tudnak teremteni. Abban az esetben, ha becsap a környéken a villám, és az indukciós hatásával tönkreteszi az elektromos berendezéseket, vagy például egy nagyobb esőzés során beázik a lakás, jó ha van kihez fordulni, és nem önerőből kell az összes keletkezett kárt helyrehozatni.

Kinek jó döntés egy otthonbiztosítás?

Annak, akinek van ingatlan a tulajdonában, érdemes biztosítania azt. Amennyiben saját használatú ingatlanról beszélünk, jobb, ha felkészülünk a váratlan helyzetekre, és nem bízzuk az ilyeneket a sors kezére. Ekkor, ha bekövetkezik a baj, a kárfelmérés után szinte azonnal tudunk szakemberekhez fordulni, akik helyrehozzák a hibákat, majd a biztosító térít a számlák alapján.

Amennyiben az ingatlan nem saját tulajdonban van, hanem csak béreljük, akkor sem árt konzultálni a főbérlővel a biztosítást illetően. Amennyiben egyáltalán nem rendelkezik a lakás biztosítással, akkor érdemes kötni rá, hiszen akár egy beázás is tetemes terheket jelenthet a háztartás számára. Természetesen az sem mindegy, hogy mi az oka a kárnak, de a lényeg, hogy bármilyen javítási munkálattal tulajdonképpen jobban járunk, ha van rá biztosításunk is.

Amennyiben a főbérlő kötött biztosítást a lakásra, nagy valószínűséggel az ingóságokat nem vonta ebbe bele. Ebben az esetben Neked kell gondoskodnod az ingó vagyonod biztosításáról is. Ez olyan esetekben tud kimondottan hasznosnak bizonyulni, ha betörés, besurranás történik az ingatlanba, de természetesen akkor is hasznát tudod venni, ha bármilyen káresemény során sérülnek az értéktárgyaid, ingóságaid is. 

Felelősségbiztosítás

A legtöbb lakás-/otthonbiztosítás esetében lehetőségünk van felelősségbiztosítást is kötni. Ez egyrészt segítséget nyújt nekünk azokban az esetekben, ha nem motoros meghajtású járművel vagy gyalogosan okozunk kárt másoknak, valamint akkor is, ha az ingatlanunkról leeső cserép okoz kárt egy valaki más tulajdonában.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!