A nagy széffeltörés helyett a legjobb, ha a páncélszekrény-szakértőé a terep!

A széfhasználat manapság egyáltalán nem számít extra, extrém jelenségnek. Néhány évtizede még jobbára csak a tehetős emberek engedték meg maguknak ezt a luxust. Valójában egyébként a beszerzése, beszereltetése akkoriban sem jelentett komoly anyagi következményeket generáló kihívást. De a hétköznapi emberek nagyrészt úgy gondolták, úgysincs, amit egy páncélszekrény mélyére rejthetnének. Ez az a felfogás, ami mára hatalmasat változott, mondhatni teljesen átalakult.

Akkor jó a széf, ha zár! Meg ha ki is nyílik!

Szép dolog, ha a páncélszekrény hűségesen végzi a feladatát. Zár, amikor zárnia kell és nyit, amikor elérkezik erre a kombinációval alátámasztott idő. De mi történik akkor, ha hiba csúszik a gépezetbe? Ha a zárás stimmel, de a nyitás a legnagyobb ösztönzés ellenére is elmarad? Sokakban ilyenkor felbukkannak a nagy csibészségek filmekből megismert képkockái. Ahogy az olykor kétbalkezes, néha meg kifejezetten profi bűnözők megpróbálnak hozzájutni a széf tartalmához. Feszítővas, mindenféle specifikus vagy éppen túlságosan köznapi eszköz, és következhet a próbálkozás.

Érdemes ezt az ötletáradatot még azelőtt megállítani, hogy a gondolatok cselekvéseket váltanának ki, ugyanis a feltörés, az erőltetés, a rendszer megbuherálása nem jó ötlet. Akkor sem, ha amúgy úgy néz ki, saját kezűleg is pont tehető az ügy végére. Akkor sem, ha a lelkesedés adott és jó szándékból sincsen hiány. Akkor sem, ha az interneten mindenféle barkácsolási tanácsok keringenek, amik természetesen, micsoda meglepetés, páncélszekrény-szorulás helyzetében is alkalmazhatóak.

A próbálgatás ugyanis katasztrofális és nehezen visszafordítható végeredménnyel járhat. Az csak a kisebbik baj, ha az ajtó nem nyílik ki. Ám mi van akkor, ha a rendszer úgy megsérül, hogy a csere az egyetlen út? Az bizony komoly pluszköltségeket gyártó szituáció. És akkor az idegeskedésről nem is beszéltünk. Miért kellene ilyen kétes kimenetelű ötleteket megvalósítani, ha egyszer létezik biztonságos, megbízható, egyúttal eredményes megoldás?

páncélszekrény szerviz Budapest területén az a szolgáltatás, aminek az igénybevétele minimum duplán kifizetődő taktika. Ha nincs más, csak a tűzoltás, a szakértelem akkor is segíthet, és úgy nyílhat ki a széf ajtaja, hogy azt sem a zár, sem a szekrény tartalma nem érezheti meg. Mindegy, hogy az orvosság zárcsere, mechanikai zárnyitás vagy más, szakértő kezekben egyik sem jelenthet problémát!

A karbantartás az esetek kilencven százalékában megelőzésként szolgál!

Ahogy fentebb említettük, a szervizeltetés minimum duplán jó ötlet. A prevenció ugyanis tudatos hozzáállás, amivel a legtöbb negatív fejlemény egy az egyben kivédhető. A karbantartás akkor jó, ha rendszeres. De ez nem azt jelenti, hogy akkor hetenként értesíteni kell a szakembert, aki újra és újra eljön, konstatálja, hogy minden rendben és távozik. Alapesetben évente egyszer elegendő a teljes vizsgálat, ami gond hiányában pusztán pár percet vesz igénybe.

Sokan legyintenek erre, mondván felesleges időhúzás, mert ha baj van, az úgyis azonnal kiderül. Ez tény. De ha egyszer a kényelmetlen, szó szerint és átvitt értelemben egyaránt szorult helyzet kikerülhető, akkor miért is kellene belefutni a csapdába? Főleg, hogy sem anyagilag, sem energiarááldozás szempontjából nem követel sokat a szervizeltetés. Miközben az általa elérhető előnyök rengeteget nyomnak a latba. Némi odafigyeléssel és szakértő segítséggel a legtöbb gubanc megelőzhető.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!