Klímabeszerelés utólag? Itt a gyors és egyszerű megoldás!

Hazánkban ugyan a kontinentális éghajlat határozza meg az időjárást, azonban egyre melegebbek a nyári napok. Nem lehet nem észrevenni, hogy egyre több a hőségriadó, és sokkal többet használjuk a klímákat is. Az új építésű lakásokban szinte minden esetben telepítésre kerül légkondicionáló rendszer.

No de mit tehetünk, ha utólag szeretnénk elhelyezni a klímát az otthonunkba? Elkerülhetjük-e a jelentős költségeket és a beszereléssel járó munkálatokat?

A rögzített klímarendszer utólagos telepítése

Amikor egy komplett klímarendszer telepítésére kerül sor, szükség van kül- és beltéri egységekre. Attól függ az egységek száma, hogy hány és mekkora helyiséget szeretnénk nyáron hűteni, vagy épp télen fűteni. 

A kültéri egységeket összeköttetésbe kell hozni a lakásban rögzített készülékekkel. Ehhez pedig egy komplett cső- és vezetékrendszert kell elvezetni az épület falaiban. Ha ezt a munkát már kész, lakott házban vagy lakásban szeretnénk elvégezni, az bizony felfordulással jár. Jó hír, azonban, hogy a mobil klímák leegyszerűsíthetik a dolgunkat.

Ezért válasszunk mobil klímát

A mozgatható légkondicionáló készülékek telepítése jóval kevesebb tennivalóval jár. Ezek a készülékek is hasonló elven működnek, mint a fix légkondik. Egy hőcserélő felületen halad át a beszívott levegő, amely lehűti azt, és a készülék visszajuttatja a légtérbe.

A Páramentesítő.hu mobil klímái a beépített tartályban gyűjtik össze a hőcserélőn lecsapódó nedvességet. A levegőből ugyanis a harmatponti hőmérsékleten kiválik a pára. A legtöbb mobil légkondit úgy tervezték, hogy lehetőség van a kondenzvíz elvezetésére is. Így nem kell foglalkoznunk a tartály rendszeres kiürítésével.

Meleg levegő és a kondenzvíz 

A levegőből kicsapódó kondenzvizet nem szükségszerű kivezetni a mobil klímákból, azt felhasználva hűti magát a rendszer. A keletkező kondenzvizet csak a szezon végén kell kivezetni a rendszerből, hogy a következő használatig ne álljon, pangjon a készülékben.

A meleg levegőt pedig a hőcserélő felületen keresztül juttatja ki a rendszer.

Ügyeljünk a klíma beállításaira

A mobil klímák esetében is igaz, hogy egészségünk megőrzése és a klímaallergia elkerülése érdekében jó, ha mértéket tartunk. Ne hűtsük túlságosan le a levegőt, ne terheljük meg a szervezetünket nagy hőmérséklet-különbséggel. 

A készülékek lamelláit állítsuk be úgy, hogy ne közvetlenül ránk érkezzen a hideg levegő. Így megelőzhető számos felsőlégúti vagy ízületi kellemetlenség.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!