Hogyan fotózz úgy a telefonoddal, mint egy profi fényképész?

Biztosan számtalanszor szerettünk volna már olyan pillanatképeket megörökíteni – egy izgalmas naplemente, növénykompozíció, vagy az esti ragyogó hold az égen -, amiket végül csak élőben tudtunk élvezni. A telefonon mintha nem tudtuk volna elkapni azt a gyönyörű pillanatot – de miért? Nos, nem minden esetben a kamera teljesít alul, hanem érdemes nekünk ellesni pár trükköt – cikkünkben mutatjuk, hogyan fotózz úgy, mint egy profi!

Fotó forrása: Maria Savenko / Shutterstock.com

Kezdjük az alapokkal

Manapság a legtöbben aszerint választunk telefonkészüléket, hogy mennyire jó a kamerája – így egy lépésben szert teszünk egy olyan kütyüre, amivel kapcsolódhatunk a világgal, és fontos pillanatokat segít megörökíteni. A legjobb telefon márkák közül könnyen kiválaszthatjuk a számunkra legfontosabb szempontok közül az ideálisat.

Ha már megvan az okostelefon, akkor célszerű mindig szem előtt tartani az alábbi pár lépést:

  • Rendszeresen tisztítsuk át a lencséket – ezáltal elkerülhetjük a homályos fotókat. Használjunk erre kialakított törlőkendőket.
  • Fontoljuk meg, hogy az előlapi kamerát, vagy a hagyományos hátlapit válasszuk, és melyik milyen funkciókkal rendelkezik. Néhány régebbi telefon előlapi oldala ugyanis nem tud vakuzni, csak egyszerű fényt bocsát ki, míg a hátlapi kamera akár sorozatfotózást és lassított felvételt is tud készíteni.
  • Vizsgáljuk át a beállításokat – némelyik telefon elég nagy méretben készíti a fotókat, de ezek méretre szabhatóak. A kisebbre állított képek kevesebb tárhelyet foglalhatnak el, cserébe viszont nem minden esetben őrzik meg minőségüket, ha kinagyítjuk azokat.

Csak természetesen

Ha lehet, keressünk olyan helyzeteket, ahol a természetes fény elegendő megvilágítást ad, ám nem égeti ki a képet – ez főleg a selfie készítésénél fontos. Válasszunk olyan beállításokat, amik nem mesterkéltek, és kellemes vizuális benyomást adnak vissza. Az arányos megjelenéshez beállíthatjuk a hálós képernyőt, ami segíti kompozíció tökéletesítését. Ha pedig kell, akkor is mindig utolsó megoldásként vessük be a vakut.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!