Három hely, ahol érdemes sátrazni Magyarországon

A sátrazás az egyik legkalandosabb nyaralási forma. Hatalmas előnye emellett, hogy nem kell külföldre utazni hozzá, hisz hazánkban is fantasztikus helyek léteznek, ahol a természet lágy ölén lehet élvezni a pihenés pillanatait. Összeszedtük, melyik a három kedvencünk.

1. Balaton

Kezdjünk egy nagyobb ajánlással, ez pedig nem más, mint a Balaton. A sátrak esetében fontos, hogy azok a szemnek és a léleknek kedves helyen legyenek felállítva, ilyen pedig a magyar tenger körül több is akad. Természetesen nem mindegy, hogy „sima” kempingezésről, vagy éppen vadkempingről beszélünk, de a tó körül mindkettőre adódik lehetőség. A városok közül ki kell emelnünk Badacsonyt, ahol nem csak a Balaton csodás látványa, hanem a hegyes vidék is vonzó lehet a sátorhely kiválasztása során. Nem tudunk elképzelni annál jobb ébredést, mint amikor az ember reggel kinéz a sátrából, és a Balcsi csodás vízfelületét pillantja meg először. A sátrazásra éppen ezért népszerű az északi és a déli part is. Badacsonylábdihegynél mindössze néhány méterre a víztől lehet alvóhelyet találni, de ugyanez megvalósítható a siófoki Aranyparton is. Természetesen a vadkemping esetében a legfontosabb, hogy az ember minél aprólékosabban állítsa össze a felszerelését, de egy kempingben sorra kerülő sátrazásnál is szükség lesz az átgondolt pakolásra. A sátrazás lényege a Balatonnál kifejezetten az, hogy az ember közelebb kerüljön a természethez, így azzal nem lesz gond, ha a tablet otthon marad, megfelelő öltözék, illetve takarók nélkül viszont bajba kerülhet a család. Egy ilyen hiba az egész nyaralást rémálommá változtathatja. Szóval hiába van közel a Balaton, így is jól fel kell készülni a kempingezésre.

2. Alföld

Ugyancsak hatalmas terület az Alföld, ám mégis egyben kell megemlítenünk, mint a kedvenc magyar sátorozási helyszínek egyikét. Az Alföld sokaknak monoton, unalmas, hiszen lapos, ám ennél butábban nem is gondolkozhat az ember. Egy alföldi sátorozás tele van kalanddal, mert az élővilág csodáit testközelből fedezheti fel az ember, olyan elhagyottnak tűnő területeken, ahol ameddig a szem ellát, nincs jele a modern világunknak. Egy ilyen sátorozás önmagunk megismerésére, a hétköznapi értékeink megtalálására, fontossági sorrendünk átgondolására is alkalmas. Emellett fel lehet fedezni az adott környék természeti és kulturális kincsit, az olykor meglepően dimbes-dombos tájat, és persze az sincs kizárva, hogy az ember birkahangokra, tehénbőgésre ébredjen. Hatalmas kaland ez felnőttnek, gyereknek is egy olyan világban, ahol a digitális tér jelenti az alapot.

3. Kékestető

Mennyire menő már hazánk legmagasabb pontját sátorozni, nem igaz? A vadkempingezés a Kékestetőn is megoldható, ha az ember utánanéz minden szabálynak, majd be is tartja azokat. A hegyes, erdős részeken mindenki számára különleges érzés álomra hajtani a fejét, olyan kaland, amelyre mindig emlékezni lehet. A vadkempingezés itt aztán igazán vad, hiszen az élővilág az egyik legélénkebb ezen a területen, ahol javában találni érintetlennek látszó szakaszokat is. Aki szeret sátrazni, annak a Kékest egyszer ki kell próbálnia!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!