Generálkivitelezés lépésről lépésre

Ha új házat építünk, két lehetőség kínálkozik a kivitelezés során: az egyik, ha magunk keresünk fel minden vállalkozót a másik, ha megbízunk egy generálkivitelezőt, aki a folyamat végén egy kulcsrakész házat ad át. 

Generálkivitelezés kontra magányos építkezés

A magányos építkezés alatt azt értjük, amikor az építtető nem veszi igénybe a generálkivitelező segítségét és maga keresi fel a vállalkozókat. Ez az építkezés elején még működőképes lehet, de idővel, amikor egyre több a megoldandó, szakértelmet igénylő döntés, gyakran elbizonytalanodik a leendő háztulajdonos és csak a problémát látja, ahelyett, hogy élvezné az otthonteremtés folyamatát. 

A  kulcsrakészház.hu egyaránt segít a tervezésben és a kivitelezésben is. Míg a tervezést országosan, addig a kivitelezést Pest vármegyében vállalják. A generálkivitelezési árak megtalálhatók a cég honlapján.

Generálkivitelezés célja

A generálkivitelezés fő célja az, hogy az építtető teljes körű szolgáltatást kapjon ahhoz, hogy az általa megálmodott ingatlan megvalósuljon. Az építtető akár már a tervezéssel is megbízhatja a kivitelezői irodát, ugyanis manapság sok építésziroda vállal kivitelezést is. 

A közös munka tehát elkezdődhet a telek kiválasztásával és eltarthat odáig, hogy az utolsó lakberendezési tárgyakat is bekerültek, sőt a használatbavételi engedély megszerzésében is segíteni tud egy generálkivitelező cég. 

A szakemberek ugyanis átlátják a munkafolyamatokat, képesek ütemezni a munkákat és minden munkafázishoz megvannak a saját kivitelezőik.

Mik a generálkivitelezés lépései?

Attól függetlenül, hogy olyan céget választunk, amely csak tervezéssel vagy kivitelezéssel és tervezéssel is foglalkozik az első lépés az, hogy bemutatjuk, milyen házra vágyunk. Elmondjuk a személyes preferenciákat: hány emeletes legyen, kik fogják használni, hány szobára gondoltunk, milyen méretű terekre, milyen energiahatékony megoldásokban gondolkodunk. 

A második lépés az lehet, hogy a tervezővel és a generálkivitelezővel együtt szemrevételezzük a kiszemelt telke(ke)t, meghallgatjuk a véleményüket. Ha mindent rendben találnak, akkor megkezdődhet a ház tervezési szakasza, amelyet a szakági tervezés követ. Már ebben az időszakban érdemes belsőépítészeket is bevonni a munkába, akik segítik a belső terek ergonómikus kialakítását, valamint otthonosabbá teszik azokat. 

Ha a tervek elkészültek és megkaptuk a szükséges engedélyeket, a generálkivitelező elkészíti a kulcsrakész házra vonatkozó ajánlatot, valamint a ház építésének ütemezését. Az ajánlat elfogadása után a generálkivitelező felveszi a kapcsolatot az alvállalkozókkal, beszállítói partnerekkel és elvégzi az ütemezést. 

Ezután nincs más hátra, mint felépíteni az otthont és legvégül megkérni a használatbavételi engedélyt.

Sokan ódzkodnak a generálkivitelezői szolgáltatástól, de egy megfelelő csapat kiválasztásával nincs mitől tartani, ugyanis nagy terhet tudnak levenni az építtető válláról.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!