3 dolog, amit már ma megtehetsz a tökéletes mosolyért

Fogaink szépsége önbizalmunk egyik alapköve: sokkal bátrabban merünk mosolyogni, ha elégedettek vagyunk fogsorunk megjelenésével. Amikor észreveszünk egy esztétikai problémát, gyakran úgy érezzük, azonnal cselekednünk kell – de mi azt javasoljuk, óvakodj a házi praktikáktól és a meggondolatlan kísérletektől! Mindezek helyett javaslunk 5 biztonságos lépést, amelyet már ma megtehetsz a ragyogóbb mosolyért: tarts velünk!

1: Kérj időpontot fogkő eltávolításra!

fogkő eltávolítása (a fogászati szaknyelv depurálásnak is nevezi) arra szolgált, hogy fogaink megszabadulhassanak a rárakódott a felszínükön lerakódott nemkívánatos rétegtől, a fogkőtől. Ennek nagy részét feloldódott, és a nyál ásványi anyag tartalmának köszönhetően elmeszesedett ételmaradék (azaz megszilárdult plakk) és elhalt baktérium alkotja. Az a lepedék tehát, amely már fogkőként tapad a fogainkhoz, sima fogmosás útján nem távolítható el: dentálhigiénikus szakember segítsége szükséges. A fogaink egyedi állapotától függően 3-12 havonta érdemes bejelentkezned erre az eljárásra, hogy megelőzd az ínysorvadást és a fogágygyulladást. Hogy 3 vagy 12 havonta van szükséges professzionálsi fogkőeltávolításra azt a dentálhigienikusod fogja ajánlani, megmondani neked,

2. Tanuld meg a fogselyem helyes használatát!

A plakk túlzott felhalmozódását és a fogkő kialakulását a megfelelő megelőzéssel minimalizálhatod. Ennek egyik legfontosabb eleme a fogselyem használata: ám sokan tartanak tőle, hiszen a helyes fogkefehasználattal ellentétben ez nem automatikusan része mindenki rutinjának. A legjobb megoldás az, ha a fogkő eltávolítás alkalmával segítséget kérsz a dentálhigiénikustól: ő örömmel megmutatja majd, milyen a jó fogselymezés. Addig is általánosságban azt javasoljuk, hogy megbízható forrásokból tájékozódj a helyes technikát illetően, és óvatosan kezdd az ismerkedést, ha még új számodra ez a terület!

3. Kerüld az elszíneződést okozó ételeket, italokat, és a dohányzást!

Azért, hogy megelőzzük a fogak elszíneződését, étkezésünkkel is sokat tehetünk. Arról talán mindenki hallott már, hogy a vörösbor, a kávé és a fekete tea elszínezheti a fogakat, ezért csak mértékkel érdemes fogyasztani őket. Azt azonban kevesebben tudják, hogy a sötét árnyalatú bogyós gyümölcsökre, a színezéket tartalmazó jégkrémekre és nyalókákra, a ketchupra és a szénsavas üdítőitalokra is érdemes odafigyelni. Ugyanez igaz a dohányzásra is: a leszokásnak természetesen ezer más egészségi előnye van, de fogaink épségéért és szépségéért is rengeteget tehetünk, ha letesszük a cigarettát.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!