Milyen fürdőnadrágot válasszak?

A strandruházatot tekintve a férfiak leginkább az egyszerű, letisztult, klasszikus trendet követik. Amikor egy nő ott áll tanakodva a szekrény előtt, fürdőruhát válogatva, akkor számtalan kérdés, probléma fogalmazódik meg benne. „Egyrészes legyen, vagy kétrészes? Rám jön még, de vajon, hogy mutatok benne? Menni fog-e a strandkendőhöz, a plédhez, a kalaphoz, a napernyőhöz, a strandpénztárnál kapott csuklópánthoz? Mennyire barnulok le benne, le akarok-e egyáltalán barnulni? Nem mutat ez túl sokat? Nem mutat ez túl keveset? Megfelel ez a jelenlegi divatnak? Menő most a fodor, ez a fazon, ez a szín, ez a minta?”

Majd fotók készítése, azok véleményeztetése barátnőkkel. Ezt követően kisebb online konzílium keretében, finoman fogalmazott kritikák és intelmek tengerében úszva megszületik az optimális döntés. Azért egy hölgyek visz magával biztos, ami biztos alapon még legalább két fürdőruhát, mert még ott az öltözőben is elbizonytalanodhat.

Férfiak esetében jellemzően egy kérdés fogalmazódik meg a szekrény előtt állva: „Vajon hol is lehet a fürdőgatyám?”. A férfi fürdőnadrágok terén messze nem olyan kreatívak a tervezők, mint a női fürdőruhák esetében, de azért nincs ok panaszra. Bár valóban nincsenek rafinált praktikák, optikai tuning megoldások, mint például a hölgyeknél, de azért a régi fekete-fehér néma filmek térdig érő csíkos „fürdőöltönye” mára jelentősen átalakult. A fürdőnadrágok fazonját annak hossza, és feszessége határozza meg, és elmondhatjuk, hogy a nadrág típusa mind a mai napig megosztja az emberiséget. A kiválasztott típushoz viszont makacsul ragaszkodunk, de azért színben, mintában így is van lehetőség a választásra.

A hagyományos megoldások egyike a „fecske”

Egy fecske nem csinál nyarat, kivéve, ha az rajtunk van. A fecske takar a legkevesebbet. Ezt kétélű fegyver – bárki előnyére, vagy akár hátrányára is fordíthatja. Klasszikus, testhez simuló típus, mely igen gyakori az úszósportokban. Minimális anyagot használ, így rendkívül praktikus edzéshez vagy versenyhez. Kifejezetten sportos testalkatra ajánlott. Nem csak térdig lesz bronzbarna a bőrünk, hanem jóval feljebb is. Bár ez a típus reneszánszát éli, mégis inkább sportolók hordják edzéseken. A sportolók a strandon és vízparton is hordják, mert…sportolók. Azt hiszem ezt nem kell ragozni, akkor válasszuk, ha jól érezzük benne magunkat. Ha a sport inkább azt jelenti, hogy kiússzunk a partra, mielőtt bezárna a lángosos, inkább érdemes más típust választani. Ha megszáradt, akkor simán nadrágot húzhatunk rá.

Boxer jellegű fürdőnadrágok

Kicsivel hosszabb, elasztikus, szorosabb fürdőnadrág, amely már nem fecske, de mégis sportos. Kényelmes és visszafogottabb megjelenést nyújt. Mondhatjuk, hogy ez is széles körben elterjedt típus és a nyár nélkülözhetetlen kísérője.

Boardshort, a fiatalos megoldás

Eredetileg szörfösöknek tervezték, combközépig vagy térdig érő, bő szabású fürdőnadrág. Nagyon kényelmes, utcai viseletre is alkalmas lehet. Vékony, magas vagy sportos alkatra ideális, azaz pont ránk – népszerű típus, és a neten szörfözéshez is tökéletes.

Hybrid short, ami mindenre jó

A boardshort és az utcai rövidnadrág ötvözete – akár strandra, akár strandon kívül is felvehető. Talán ez a legkedveltebb „nyaralós” fürdőnadrág. Általában fel van vértezve praktikus zsebekkel, mégis rugalmas és sokoldalú.

Jammer, speciális esetekre

Elsősorban versenyúszók viselik. Hosszú, térd fölé érő, kompressziós anyagból készül. A sportteljesítmény növelésére tervezték, hétköznapi strandoláshoz kevésbé alkalmas, viszont professzionális úszónak titulálhatnak benne a külső szemlélők. Az árnyékban heverészéshez a fentiek bármelyike megfelelőbb.

A nadrág választása során még olyan gyakorlati paraméterek is vezérelhetnek, hogy kell-e rá például zseb. A zsebnek alapvetően két funkciója van. Alapállapotban tökéletes pénz, kulcs, telefon tárolására, ami kifejezetten praktikus megoldás. A kevésbé praktikus funkció az, amikor a zseb kifordítva kilóg, esetleg vízbe ereszkedéskor levegővel felfújódva okoz vidám pillanatokat. Az anyag minden esetben legyen erős, és gyorsan száradó. Kiemelt szempont a fürdőnadrág precíz, pontos rögzítése, a rajta lévő zsinórral. Ebben is a minőséget keressük, hiszen egy óvatlan mozdulat, egy csobbanás, egy csúszdázás, és nadrágunk pillanatok alatt oldott állapotba kerülhet. A másik véglet persze a véletlen keletkezett tengerészcsomó. A fenti szempontokat követően jöhet a szín, a minta, majd a tükör előtt behúzott pocakkal feszítés, és végül a jól megérdemelt nyaralás!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!