Varrnál valami izgalmasat? Örök dilemma, milyen anyagot válasszunk!

Milyen anyagokat válasszunk a varráshoz? Sokan azonnal rávágnák, hogy csak természetes eredetű anyagból készült ruhákat készítenének, ám néha mégis jobban megéri, ha a szintetikus mellett tesszük le a voksunkat. Mikor melyiket érdemes választani?

Fotó forrása: pikselstock – stock.adobe.com

A szintetikus jó választás

Először is érdemes azzal kezdeni, hogy a szintetikus anyagból készült ruhák jogosan lehetnek népszerűek. Egy minőségi softshell széldzsekit varrni vagy vásárolni okos ötlet. Főleg, ha olyan minőségben készül, amit még az unokáink is tudnak hordani. Amiben a szintetikus anyagok igazán jól teljesítenek, az a hőszigetelés, a vízhatlanság és a strapabíróság. Márpedig ha nekünk ezekre a tulajdonságokra van szükségünk, akkor a DIY során érdemes a szintetikus anyagokat választani. Sem a pamut, sem a gyapjú nem képes ugyanis helyettesíteni egy könnyű, szél- és vízálló kabátot.

Természetes anyagok a mindennapokra

A pamutból, illetve viszkóz anyag felhasználásával készült ruhák azok, amelyek a mindennapokra valóak és közvetlenül érintkeznek a bőrünkkel. Az ilyen ruhák rendkívül kényelmesek, jól szellőznek és otthoni viseletnek különösen alkalmasak. Viszont például edzéshez inkább a kevertszálas anyagból készült ruhák lesznek megfelelőek. A pamut és a viszkóz is nagymértékben képes felszívni a nedvességet, ami által kinyúlik és nehézkessé válik a mozgás az átizzadt ruházatban. Hasonló a helyzet a legtöbb természetes anyagból készült ruhával is. Ugyanakkor a városba, kiránduláshoz vagy az átlagos mindennapokra tökéletesek – a varrás elkezdése előtt mindig gondoljuk át, mi a cél.

Összegzés

Ha olyan helyekre szeretnénk ruhát készíteni, ahol fontos a strapabíróság, a szél- és vízállóság, akkor a szintetikus anyagok kiváló választást jelentenek. Viszont más esetben érdemes maradni a természetes ruházatnál. Megéri tudnunk tehát, hogy milyen alkalmakra csinálunk ruhadarabokat, és ez alapján eldönteni, hogy milyen anyagból készüljön az adott ruha. A szintetikus anyagok esetén mindenképp érdemes a minőséget választanunk.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!