Költöztetés Budapest területén: így készüljünk fel

A költöztetés Budapest területén teljesen más kihívásokat hozhat magával, mintha vidékről beszélnénk. Már eleve a megfelelő partnercég kiválasztása sem egyszerű feladat, mivel rengeteg lehetőség közül kell lehetőleg jól választanunk. Nézzük meg, hogyan tudunk a legjobban felkészülni a nagy napra.

Költöztetés Budapest területén: de kivel?

Ha egy költöztetés Budapest bármely kerületében történik, számos céggel leszerződhetünk, mert sok van belőlük a fővárosban. Mondjuk ha belegondolunk, hogy az ország nagyjából ötödének holmijait kell fuvarozniuk, akkor nem is csoda.

De sajnos van köztük több olyan is, akik vagy hiénák (a pénzünkre hajtanak), vagy kóklerek (nem vigyáznak semmire). Ezeket messziről el kell kerülni! Ha nem mondanak konkrétumot, nem hajlandóak írásban kommunikálni és főleg nem adnak írásos árajánlatot, akkor mást kell keresni.

Érdemes tisztázni a kiválasztás során, hogy a kiszemelt cégnek van-e biztosítása? Budapest utcán sok veszély van (úthibák, fekvőrendőrök, stb.), melyek akár egy rövidebb úton is elővigyázatosságra sarkalják az embert.

Tisztázzuk azt is, hogy segítenek-e ki- és bepakolni, vagy sem. Sajnos sok cégnek szerepel az apróbetűs részében, hogy “ajtótól ajtóig” vállalják a szállítást. Ez lefordítva annyit jelent, hogy az emeletről nekünk kell lehozni a szekrényeket.

Természetesen a költségek sem másodlagosak. Ahogy írtuk is, mindenképp írásos árajánlatot és megállapodást kell kötni. De tisztázni kell azt is, hogy fix díjas-e a szolgáltatás, vagy óradíjas? Sok esetben egy profi csapat nagyon gyorsan halad, és sokkal olcsóbban kijövünk az óradíjak kifizetésével. Minden díjat tisztázzunk le, ne legyenek rejtett költségek.

Hol találhatunk jó költöztetőt?

A cikk elején egy linkkel már segítettünk is. De természetesen vannak más módszerek is a keresésre. Még mindig az ajánlások nyomják az egyik legtöbbet a latban. Ismerősünk tapasztalatai mindig fontosak számunkra, ha megbízható szakembert keresünk. Legyen szó akár felújításról, hajvágásról, de akár költöztetésről is.

Facebook csoportokban és egyéb fórumokon is érdemes nézelődni. Esélyes, hogy előbb-utóbb az ismerőseink is feltűnnek majd kommentelve ezeken a helyeken.

Ha mindezek még nem győztek meg minket, akkor nem ördögtől való a referenciák bekérése sem.

Jó tanácsok a költözéshez

Mint látható, nagy hangsúlyt fektettünk a költöztető partner kiválasztására. Ez nem véletlen, ugyanis nagyon sok múlik ezen.

Azonban hoztunk olyan tanácsokat is, melyeket mi magunk tudunk alkalmazni a felkészülés során. Ezek a következők:

  • Szortírozzunk, és szabaduljunk meg attól, amire nincs szükségünk. Ajándékozzuk el, tartsunk garázsvásárt, vagy adjuk oda adományként.
  • A törékeny tárgyakat becsomagolás előtt fotózzuk le.
  • Az ilyen vagyontágyaink dobozát alaposan béleljük ki, hogy ne mozoghasson bennük semmi. Újságpapírt vagy buborékfóliát is használhatunk erre. És írjuk is rá, hogy törékeny.

Ha ezeket a tanácsokat betartjuk, bizonyára semmi gond nem lesz a költözés során.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!