Előbukkant egy víztározó mélyén lapuló templom a Mexikó déli részén található Chiapas államban. A területet sújtó aszály miatt a Grijalva folyón található víztározó vízszintje 25 méterrel esett vissza. Ez a második alkalom, hogy a templom megjelent azóta, hogy a gát 1966-os befejezésekor az épületet elárasztotta a víz: 2002-ben olyan alacsony volt a vízállás, hogy a látogatók be is tudtak sétálni a templomba.

Fotó: MTI / AP / David von Blohn
“Az emberek ünnepeltek. Idejöttek enni, pihenni, üzletelni. Szárított halat árultam nekik. Nagyokat sétáltak a templom körül” – idézte fel Leonel Mendoza helyi horgász, aki nap mint nap az erdőkkel és hegyekkel övezett víztározóhoz jár horgászni, de az elmúlt napokban már kíváncsi utasok is csatlakoztak hozzá, hogy megnézzék a templom maradványait.

Fotó: MTI / AP / David von Blohn
A templomot szerzetesek építették Bartolomé de las Casas spanyol származású misszionárius vezetésével, aki a 16. század közepén érkezett a területre. Az épület 61 méter hosszú, 14 méter széles, a falai tíz méter, a harangtornya 16 méter magas. “A templom az 1773-1776-os pestisjárvány idején vált elhagyatottá” – mondta Carlos Navarete építész, aki a mexikói hatóságokkal együttműködve készített jelentést az épületről.

Fotó: MTI / AP / David von Blohn

Fotó: MTI / AP / David von Blohn

Fotó: MTI / AP / David von Blohn
 
                 
		 
 
	![Az egyik leglátványosabb és legveszélyesebb madárruhás ugrás [videó]](https://www.erdekesvilag.hu/wp-content/uploads/2015/09/wingsuit-3-300x194.jpg)





















