A 2013-as Red Bull Illume fotópályázat nyertesei

Megvannak a 2013-as Red Bull Illume fotópályázat győztes képei. Eddig két alkalommal bonyolított le az energiaital gyártó cég ilyen jellegű versenyt, 2007-ben az elsőt és 2010-ben a másodikat. Nem nehéz kitalálni, hogy a mostani megmérettetésre az elmúlt három évben készült őrült képekkel lehetett nevezni a fotózás szerelmeseinek. Az 50 döntőbe jutott művet, a 10 kategória győztest és az abszolút győztest Hong Kongban jelentették be. A képeket 124 országból, több mint 6400 fotós készítette, a beküldött pályaművek száma pedig meghaladta a 28.000-et.

Íme a legjobbak ezek közül:

1. Xaver Hoffmann snowboarder egy óriási radaron Németország legnagyobb műholdas kommunikációs állomásán – Raisting (Németország) (fotó: Lorenz Holder) – 2013 abszolút győztes képe

Red Bull Illume fotópályázat nyertesei

2. Sean Woolnough hullámlovas (fotó: Stuart Gibson)

3. Bázisugrók a görögországi Zakynthos szigetén. (fotó: Dimitrios Kontizas)

4. Matt Hunter száguldása egy 45 méteres homokfalon – Kamloops, Kanada (fotó: Sterling Lorence)

5. Erik Journee deszkázása Hollandiában kategóriagyőzelmet ért (fotó: Jeroen Nieuwhuis)

6. Travis Rice az alaszkai Tordillo hegységben. A “megvilágítás” kategória győztes képe (fotó: Scott Serfas)

7. Rebecca Ronald a szokatlanul tiszta vízben Hawaii partjainál (fotó: Morgan Maassen)

8. Luc Legrandról készült kép is döntős volt a “sorozat” kategóriában (fotó: Vince Perraud)

9. Siklóernyőzés Madagaszkáron (fotó: Jody MacDonald)

10. Jeff Croker Ausztrália partjainál (fotó: Jussi Grznar)

11. Gabriel Medina Ohau partjainál – Hawaii (fotó: Zakary Noyle)

12. Nil Soler BMX-est kérdőre vonják Barcelona belvárosában (fotó: Ismael Ibanez Ruiz)

13. Az “Életmód” kategória fődíjasa (fotó: Morgan Maassen)

14. Ben Horan vízideszkázik Wisconsinban a vörösáfonyaszüret idején (fotó: Ryan Taylor)

15. Kelly Slater szörfös a rajongók gyűrűjében (fotó: Jimmy Wilson)

16. BMX-esek a csatornában – Frisco, Colorado (fotó: Theodore Van Orman)

17. A Peritó gleccser belsejében – Argentína (fotó: Juan Cruz Rabaglia)

18. Xavier Sherwy Pasamonte hegyikerékpáros trükkje az osztrák Wildkogelnél (fotó: Florian Breitenberger)

19. Merész beállítás Írország partjainál (fotó: George Karbus)

20. “Új kreativitás” kategória fődíjasa, Tomas Slavik MTB-világbajnok (fotó: Daniel Vojtech)

21. Keith Malloy és Dane Gudauskas szörfözni indul Norvégiában (fotó: Chris Burkard)

22. Vadvízi evezés a Mesa vízezésnél a Targhee Nemzeti Parkban, Idahoban (fotó: David Carlier)

23. Szörfösök Alaszka partjainál (fotó: Scott Dickerson)

24. Bázisugrás a Castleton Tower szikláról Utahban (fotó: Krystle Wright)

25. Bobby Okvist kűzd a hullámokkal Kalifornia partjainál (fotó: Benjamin Ginsberg)

26. Fredrik Berggren mutatványa egy svédországi FMX versenyen (fotó: Elias Kunosson)

27. Vitorlás verseny a Genfi-tónál egy hatalmas vihar előtt, Svájc (fotó: Nicolas Jutzi)

28. Szörfözés a Fidzsi-szigeteken egy sekély zátonynál (fotó: Stuart Gibson)

Forrás:Inspired